Proč kandidovat

Milé dámy, milí pánové,  

cením si vaší odvahy, chuti i potřeby měnit věci kolem sebe v tak politicky neklidné době, v jaké se nyní nacházíme. Ať už v komunální politice působíte a rozhodli jste se obhájit svůj mandát, či se o přízeň voličů ucházíte poprvé, jde o rozhodnutí, kterého si nesmírně vážím.

Před osmi lety jsem se sám rozhodl kandidovat. Voliči mi dali důvěru a já dnes díky nim vedu úžasné středočeské město Kolín, které mám rád, a které, jak doufám, i díky Starostům i mým politickým partnerům prosperuje. Stojí za tím úsilí týmu lidí, kteří do politiky přišli měnit své okolí k lepšímu, čehož si v dnešní době cením nejvíce. Je to těžká práce a mnohdy musíte volit kompromisy, které vám v noci nedají spát. Být čestný a být demokrat je pro mnohé dnes urážkou, ale nenechte se tím, prosím, znechutit.

Není lepšího pocitu, než když vám na ulici někdo poděkuje za vaši práci. A někdy i kritika toho, co děláte a jak to děláte, může přinést pro všechny lepší věci. Přeji vám, aby vám chuť pracovat v komunální politice zůstala i přesto, že budete mít někdy pocit, že to nemá smysl, a že malá strana nedokáže velké věci.

Poslední sněmovní volby ukázaly opak. Uspěli jsme v nich právě díky silné komunální základně, která je naším pilířem.

Děkujeme, že nám věříte.

Vít Rakušan, starosta Kolína